• +5550002071
  • posta@serkanbeyaz.com

ÇÖZÜMÜ GÖREBİLMEK

Adamın biri psikologa gitmiş ve derdini anlatmaya başlamış: Geceleri hiç uyuyamıyorum doktor bey. Yatağa uzanıyorum ama altında biri var gibi geliyor bana. Kimsenin olmadığından emin olmak için yatağın altına girip uyumayı deniyorum. Bu sefer de yatağın üstünde biri var gibi geliyor. Perişan durumdayım ne yapmam lazım?

Merak etme demiş psikolog. Çözeriz. Altı aylık bir tedavi gerek. Sonrasında hiçbir şeyiniz kalmaz. Rahat rahat uyursunuz.

Adam 6 ayı duyunca endişelenmiş... Tedavinin maliyeti nolur diye sormuş. 6 ay, 48 vizite, seansı 100 liradan, 4800 TL. Rahat bir uyku için değer demiş psikolog.

Fiyatı duyan adam teşekkür edip ayrılmış. Bir daha da psikoloğa hiç uğramamış. Aradan 3 ay geçmiş, tesadüfen karşılaşmışlar. Psikolog adamı hatırlamış, hemen yanına gidip sormuş: Nasıl oldu rahatsızlığınız? Tedaviye gelmediğiniz için merak ettim.

Çok iyiyim doktor bey. Üstelik ben bu işi 10 TL'ye hallettim. Psikolog şaşırmış... Nasıl olur diye sormuş. Adam anlatmaya başlamış: Sizden sonra ben bu ücreti nasıl öderim diye düşünmeye başladım. Efkar bastı bir bara girdim. Kendime bir bira söyledim. Barmen halimi anladı ve derdimi sordu. Anlattım. Tedavi olmam şart, ancak bu parayı verme şansım yok dedim. Merak etme bu işi bedavaya çözeceğiz dedi. Nasıl olacak diye sordum heyecanla...

Güldü ve cevap verdi: Karyolanın ayaklarını kes, sorun kalmaz.

Her gün girişimci adaylarına psikologluk değil barmenlik yapıyoruz. Sorunlar aynı: Param yok, ekibim yok, imkanım da yok. Oysa başlamak için hiçbirine ihtiyacın yok. Basit düşün. Karyolanın ayaklarını kes. Korkularını yen ve yola çık. Bak gör... Her şey güzel olacak... 

Yorumlar (0)

Henüz onaylanmış yorum yok!
Yazıya ilk yorumu siz yazarak düşüncelerinizi diğer kullanıcılarla paylaşabilirsiniz.

Yorum Yazın